Internationale samenwerking als basis voor de toekomst
Every Can Counts (ECC) is een internationaal programma dat consumenten stimuleert om aluminium drankblikjes buitenshuis in te zamelen en te recyclen. De uitdaging: hoe maken we recycling niet alleen begrijpelijk, maar ook relevant en aantrekkelijk? Tijdens de internationale Every Can Counts Managers Meeting in Wenen kwamen ECC-vertegenwoordigers uit verschillende landen samen om ervaringen te delen en vooruit te kijken naar de toekomst. Namens de Benelux vertegenwoordigd Bengelmedia ECC en brachten we internationale inzichten samen met onze expertise in strategie, marketing, PR, social media en activatie.
Van inzamelen naar inspireren
Een belangrijke rode draad was dat recyclingcommunicatie verder moet gaan dan vertellen wat mensen moeten doen. De volgende stap is laten zien waarom het ertoe doet een blikje te recyclen en wat er daarna gebeurt. Het verhaal achter het blikje moet meer centraal komen te staan. Van inzameling en sortering tot recycling en een nieuw leven als aluminiumproduct; biedt kansen om consumenten op een verrassende manier te betrekken.
Nederland werd daarbij regelmatig genoemd als voorbeeld. Dankzij het al langer bestaande statiegeldsysteem lopen we op het gebied van inzameling relatief ver. Tegelijkertijd vraagt België om een andere aanpak. Zonder statiegeldsysteem ligt daar nog veel ruimte voor bewustwording en gedragsverandering
Van internationale inzichten naar lokale impact
Ook ontwikkelingen zoals AI in de recyclingketen lieten zien hoeveel er verandert. Daarnaast werd duidelijk hoe belangrijk lokale activatie en samenwerking met intrinsiek gemotiveerde ambassadeurs en partners zijn om nieuwe doelgroepen te bereiken. Voor Bengelmedia zijn dit waardevolle inzichten voor de verdere ontwikkeling van ECC. Richting 2027 ligt de kans in een sterker, herkenbaar verhaal dat het hele jaar als creatieve kapstok kan dienen voor content, activaties, PR en partnerships.
De volgende stap: minder versnipperde communicatie, meer relevantie en een sterker verhaal rond het blikje en zijn circulaire reis.